SEO

2015 Ücretsiz Dizinler Listesi

Link inşaasının önemli türlerinden biri de web dizinlerine kaydolmaktır. Ücretsiz web dizinlerine kaydolarak sitenizi güçlendirebilirsiniz. Tabii bu aşamada dikkat etmeniz gereken bazı şeyler var. Blogu açar açmaz web dizinlerine başvurmak sizin için hüsranla sonuçlanacaktır. Bu yüzden başvuru yapmadan önce sitenizi içerik yönünden zenginleştirmeniz gerekiyor. Örnek olarak 2-3 ay boyunca sitenize içerik ekledikten sonra dizinlere başvuru yapabilirsiniz.

Dizinler ne işe yarar?
-İnsanların web sitelerinizi bulmalarına yardımcı olur. Güvenilir dizinlerde yer almak sitenizin güvenilirliğini ve görünürlüğünü arttırır ve önemli bir reklam pazarlamasıdır. Örneğin en popüler dizin olan DMOZ’a kayıtlı olmak sitenizin reklam alma şansını arttırır.

-Bu dizinlere kaydolmak sitenizin backlink inşaasını kuvvetlendirir ve bu sayede arama motorları sıralamalrında daha yukarılara çıkabilirsiniz.

Yukarıdaki olumlu etkilerden faydalanmak istiyorsanız sitenizi ara ara dizinlere kaydetmelisiniz. Bazı dizinler otomatik olarak kaydederken bazıları incelemelerden geçtikten sonra sitenizi dizinine ekler. Örneğin DMOZ en güçlü dizindir ve buraya kaydolmak kolay değildir.

Yabancı SEO bloglarını sıklıkla takip ettiğim için bu tarz listelerle karşılaşma imkanım oluyor. Aşağıdaki listeyi internetten buldum ve türkçe kaynaklarda paylaşılmadığı için sizlerle paylaşmayı düşündüm. Aşağıda 2015’in ücretsiz en iyi web dizinlerini görebilirsiniz. Listenin tamamını görebilmek için Facebook sayfamı beğenirseniz sevinirim. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere, hoşçakalın.

Site AdıDomain Authority Page Authority Pagerank
dmoz.org95927
scrubtheweb.com78566
directoryworld.net74552
somuch.com69615
jayde.com66575

Yazar Hakkında

Aykut Başyiğit

2012 yılından beri SEO ve Dijital Pazarlama ile ilgileniyorum. Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim. Aynı zamanda SEO ajansım üzerinden kurumsal firmalara danışmanlık hizmeti sağlıyorum.

Yorum Yaz