Backlink

2017 Edu Backlink Listesi

Merhabalar, bildiğiniz gibi edu uzantılı siteler üniversitelere ait olduklarından arama motorlarının gözünde itibarlı sitelerdir. Bu nedenle bu sitelerden alınacak linkler sitelerin yükselmesi için son derece etkilidir. Ben edu backlinkleri kendi sitem için pek kullanmıyorum ama paravan bloglarım için her zaman kullanıyorum, bu sayede paravan bloglarım hem daha hızlı index alıyor hem de domain otoriteleri güçleniyor.

Edu Backlink Nasıl Alınır?
Edu backlinkler doğrudan profile eklenen linklerle, siteye eklenen makalelerle ya da yorum yazarak alınabilir. Profile eklenen backlinkleri almak için siteye üye olup hakkınızda bilgilerinizi girmelisiniz. Bu sayede kendi profilinizde web sitenizin linki gözükecektir. Yorum backlink kazanmak için ise blog yazılarının altına kısa açıklamalar ile yorum bırakabilirsiniz. Bu yöntemlerin hepsinin de geçerliliği vardır fakat makale ekleyerek alınan linkler her zaman daha etkili olacaktır. Aşağıda vereceğim listede sitelerin yanına hangi yöntemle o sitelerden backlink alabileceğinizi de ekleyeceğim.

Profil Backlink Örneği
Siteye üye olurken size internet sitenizi soruyor. Oradaki boşluğa yazacağınız link profil sayfanızda aşağıdaki gibi gözükecektir. Bu tarz link alabileceğiniz bir çok edu uzantılı site vardır.

Edu Backlink Nasıl Alınır?

Edu Backlink Alma


Makale Backlink Örneği
Aşağıda göreceğiniz örnekte .edu uzantılı bir sitede üyelik oluşturup kendi hazırladığım kısa bir makaleyi paylaştım. Bu makeleden kendi siteme link verdim. Bu tarz backlinkler her zaman faydalıdır.

edu-backlink-makale

Yorum Backlink Örneği
Bu yöntemle alınan backlinklerin etkisi az da olsa vardır. Dofollow linkler
yorum-backlink

Yukarıda anlattığım yöntemleri aşağıdaki sitelerde kullanarak bu sitelerden backlink alabilirsiniz. Aşırıya kaçmadan dikkatli şekilde backlink alırsanız sitenize oldukça faydası olacaktır. Yeni edu uzantılı linkler bulduğumda listeye ekleyeceğim, bu yüzden ara ara bu içeriği kontrol etmeyi unutmayın. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere.

İnternet SitesiBacklink Alma Şekli
http://gamedev.union.rpi.eduTanıtım Yazısı
http://academia.eduTanıtım Yazısı
http://rit.edu/cla/vcsYorum Yazarak
http://blogs.longwood.edu/masseyYorum Yazarak
http://gtsurf.gtorg.gatech.eduYorum Yazarak
http://colloredo.web.unc.eduYorum Yazarak
http://sites.nicholas.duke.edu/implementationofnepa2012logYorum Yazarak
http://blogs.harvard.edu.imagingservicesYorum Yazarak
http://www.ithaca.eduYorum Yazarak
http://sites.dartmouth.edu/jacko/Yorum Yazarak
http://blogs.wayne.edu/pseudostudio/Yorum Yazarak
http://www.astro.caltech.edu/twiki_outreach/bin/view/TWiki/TWikiRegistrationProfil
https://cs.kenyon.eduProfil

Yazar Hakkında

Aykut Başyiğit

2012 yılından beri SEO ve Dijital Pazarlama ile ilgileniyorum. Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim. Aynı zamanda SEO ajansım üzerinden kurumsal firmalara danışmanlık hizmeti sağlıyorum.

36 Yorum

Yorum Yaz