Sponsor içerikler

Ankara Nerede, Nasıl Gidilir?

Türkiye’nin başkenti olan Ankara, Hititler başta olmak üzere Frigler, Lidyalılar, Persler, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular ve Osmanlılar tarafından kullanılmış bir yerleşim yeridir.

Ankara Nerede?

İç Anadolu Bölgesi’nin ortasında yer almaktadır. Ankara nasıl gidilir – Kuzeyde Çankırı ve Kırıkkale komşu iller olurken Batı bölümünde Bolu ve Eskişehir yer alır. Güneyde ise en yakın kent Konya bulunmaktadır.

Ankara Hangi Bölgede?

Türkiye’nin ortasında yer alan Ankara, İç Anadolu Bölgesi’nin sınırları içerisindedir.

Ankara Nüfus

Bulunduğu bölgenin en kalabalık kenti olan Ankara’nın nüfusu 6 milyona yakındır. Cumhuriyet Dönemiyle birlikte birçok önemli tarihi yapı Ankara’da bulunmaktadır. 1920 Meclisi, Kurtuluş Savaşı Müzesi, Anadolu Medeniyetler Müzesi çokça ziyaret edilmektedir.

Ankara Kalesi

Romalılar tarafından kalma Ankara Kalesi’de tüm güzelliğiyle eşsiz bir manzara sunmaktadır. Ayrıca Türkiye’nin kalbi TBMM ve Mustafa Kemal Atatürk’ün mezarının yer aldığı Anıtkabir turist çeken başlıca yerlerdir.

Kaynak : http://nasilgidilir.net

 

Yazar Hakkında

Aykut Başyiğit

2012 yılından beri SEO ve Dijital Pazarlama ile ilgileniyorum. Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim. Aynı zamanda SEO ajansım üzerinden kurumsal firmalara danışmanlık hizmeti sağlıyorum.

Yorum Yaz