Backlink

Backlink Satarak Para Kazanmak

Merhabalar, internette gelir elde edebileceğiniz birçok yöntem var, bu yöntemlerin bazılarından önceki yazılarımızda bahsetmiştik. Bu yazımızda internette backlink satarak nazıl para kazanabileceğinizi anlatmaya çalışacağım. Eğer SEO ile ilgili orta seviyede bilginiz varsa bu bilgiyi başka siteler için kullanabilir ve para kazanabilirsiniz. SEO ile ilgileniyorsanız daha önce mutlaka backlink kavramıyla karşılaşmışsınızdır. İnternette backlink satışı yaparak ciddi ek gelir elde eden birçok insan var. Biz de backlink satışı yaparak para kazanmayı anlatacağız.

Nasıl Backlink Satılır?
Eğer kendi internet siteniz varsa ve belirli otoritesi varsa o site üzerinden link satışı yaparak para kazanabilirsiniz. Fakat bu yol için siteniz olması gerekiyor, siteniz yoksa ücretsiz otoriter sitelere yönelerek link satışı yapabilirsiniz.

Facebook, Twitter, Tumblr, Pinterest, Google Plus, Linkedin, Plurk, Diigo, Reddit, StumbleUpon, Flickr, Youtube gibi popüler sosyal ağlarda hesaplar oluşturarak bu sitelerden ücretsiz şekilde backlink kazanabilirsiniz. Bu siteler en otoriter siteler olduğundan ciddi anlamda fayda sağlamaktadır. Bu platformlarda farklı üyelikler oluşturarak kazanabileceğiniz backlink sayısını arttırabilirsiniz, daha sonra bunu bir paket haline getirip satışa çıkarabilirsiniz. Örneğin ben 5’er paylaşımı 50 liradan yapıyorum.

Aşağıda tanıtacağım siteye üye olarak kendi hizmetlerinizi satmaya başlayabilirsiniz. İnternette hizmetlerinizi satabileceğiniz webmaster forumları gibi farklı platformlar var fakat bu site doğrudan backlink satış sitesi olduğu için müşteri bulmanız daha kolay olacaktır.

Siteye üye olduktan sonra hemen hizmetlerinizi satmaya başlayabilirsiniz. Satacağınız her işten %20 komisyon alınmaktadır ve geri kalan bakiye hesabınıza aktarılmaktadır. Ayrıca bu site üzerinden farklı kişilerden backlink hizmeti de satın alabilirsiniz. Site backlink satan ve alan kişilerin ortak buluştuğu bir platform, ödemelerinizi kredi kartı ya da havale yöntemiyle yapabilirsiniz.

Site adresi: https://www.backlink.com.tr

Yazar Hakkında

Aykut Başyiğit

2012 yılından beri SEO ve Dijital Pazarlama ile ilgileniyorum. Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim. Aynı zamanda SEO ajansım üzerinden kurumsal firmalara danışmanlık hizmeti sağlıyorum.

Yorum Yaz