Sponsor içerikler

Buzdolabının Kapağından Soğuk Gelmesi

Buzdolabı teknolojisi sayesinde artık her eve modern çağın yüksek yaşam konforu dinamik bir şekilde taşınıyor. Gelişmiş teknoloji ürünü buzdolapları ile birlikte artık tüm yiyecek ve içecekler ilk günkü tazeliğini koruyacak şekilde uzun süreler saklanabiliyor. Üstün donanım özelikleri ve geniş hacimleri ile yeni nesil buzdolapları daha düşük enerji tüketimi gerçekleştiriyor. Üstelik bunu yaparken de son derece yüksek bir performans ortaya koyabiliyor. Bu nedenle de yeni nesil buzdolapları son derece yoğun ve sık bir şekilde kullanılıyor. Ancak ne kadar yeni nesil teknolojiye sahip buzdolabı modeli kullanılıyor olursa olsun zaman içerisinde bakımının yapılmaması ya da hatalı kullanım arızalanmalara yol açıyor. Sultanbeyli Arçelik Servisi merkezinde sıkça alınan şikayetler arasında bulunan buzdolabının kapağından soğuk gelmesi sorunu görülebilmektedir.

 

Buzdolabının Kapağı Neden Hava Kaçırır?

Yeni nesil teknolojisi ile yüksek bir performans sağlayan buzdolabı modellerinde kapıdan soğuk hava kaçışı sorunu görülebilmektedir. Buzdolabının kapısından hava kaçması sporunu genellikle düzenli bakım ve temizlik yapılmamasına bağlı olarak meydana gelebilmektedir. Buzdolabının kapsamında hava kaçışını ve girişini engellemek üzere kullanılan lastikler bulunmaktadır. Bu lastiklerin zaman içerisinde erimesi ve işlevini yitirmesi halinde hava kaçışı söz konusu olabilir. Bu durumda buzdolabının kesintisiz çalışmasına ve daha fazla enerji tüketmesine neden olur. Ayrıca buzdolabı verimsiz şekilde soğutma yapar. Böyle bir durumda mutlaka buzdolabının kapağında/kapaklarında bulunan lastiklerin yani contaların değiştirilmesi gerekir. Bunun için Bulgurlu Arçelik Servisi merkezinden profesyonel destek alınabilir.

 

Buzdolabının Kapak Lastiği Nasıl Değiştirilir?

Son derece hızlı ve pratik bir şekilde gerçekleştirilebilen bu işleminin uzmanınca yapılması önerilir. Acıbadem Arçelik Servisi uzman teknikerleri gelişmiş altyapıya sahip olan teknik ekipmanları ve akademik düzeydeki teknik bilgileri ile buzdolabı kapı lastiklerini süratle yenileyebiliyor. Orijinal buzdolabı lastikleri ile daha uzun süreli dayanıklılık koşulları sağlanmaktadır. Bu şekilde yeni buzdolabı lastikleri ile son derece uzun süreler hiçbir sorun yaşamadan en yüksek performanslı buzdolabı kullanımının gerçekleştirilebilmesi mümkün oluyor. Buzdolabının kapı contasının değişim işlemleri yerinde servis müdahalesi ile gerçekleştirilir. Böylelikle gereksiz şekilde buzdolabının servis merkezine taşınması ile zaman kayıplarının söz konusu olmasının da önüne geçilebiliyor.

Yazar Hakkında

Aykut Başyiğit

2012 yılından beri SEO ve Dijital Pazarlama ile ilgileniyorum. Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim. Aynı zamanda SEO ajansım üzerinden kurumsal firmalara danışmanlık hizmeti sağlıyorum.

Yorum Yaz