Wordpress

Classipress Amp Kurulumu

Son dönemlerde internet siteleri üzerinde dikkatleri çeken kurulumlardan bir tanesi de AMP eklentisi. Özellikle Google arama motorunun AMP kurulumu yapılmış olan sitelere daha fazla önem veriyor olması SEO açısından da dikkatlerin buraya doğru çevrilmesine neden oldu. Artık dijital dünyanın pek çok gerekliliği var bu nedenle de sizde kendi sektörünüz içerisinde arama motorlarında en üste çıkmak istiyorsanız ve rakiplerinizden geride kalmamak istiyorsanız gerekli olan düzenlemeleri de mutlaka yapmış olmanız gerekiyor. Classipress AMP kurulumu konusunda pek çok açıklama duymuş olabilirsiniz. Ancak bu konuda herhangi bir bilginiz yoksa o zaman işi bilen profesyonel bir SEO firmasından destek almanızda her zaman fayda vardır.

Firmamız bu anlamda size yükselme konusunda garanti vererek sitenizin hak ettiği alana çıkmasını sağlayacaktır. Bunun içinde makale içerisindeki linkten bizimle iletişime geçmeniz doğru olacaktır.

Peki, buraya kadar öneminden bahsetmek istedik peki WordPress AMP Nedir? Ne işe yarayacaktır.

AMP nedir?
AMP yani Accelerated Mobile Pages kısaca mobil cihazlardan internete girilmesi durumunda sayfaların daha hızlı bir şekilde açılması anlamına gelir. Adından da anlayacağınız gibi bu proje Google’nin desteklediği bir projedir. Mobil sayfalar bu şekilde daha hızlı açılacak dolayısıyla siteye girenler hızlı açıldığı içinde burada gezintilerini sürdürecektir. Artık zaman hız devri olduğu gibi insanlarda girdikleri internet sitelerinin hızlı olmasını tercih ediyorlar. Yani yavaşlığa tahammül edemeyen bir toplum olduk. Artık mobil kullanımında masaüstü kullanımın önüne geçtiğini düşünürseniz burada sitenizin AMP uyumlu olması önemli bir konu.

Google’nin kullanıcı odaklı olduğunu artık dünya kabul etmiş durumda. Dolayısıyla buradaki amaç kullanıcılara yönelik olduğundan dolayı da AMP uyumlu olan sitelere önem vermesinin neden bu. Mobil kullanımlardan gelecek olan ziyaretçiler bu sayede daha hızlı hareket edebilecekler. WordPress AMP kurulumunun ise bu kadar öne çıkıyor olmasının nedeni Google’nin WordPress içeriklerine önem vermesinden kaynaklanıyor. Bunun içinde projeye resmi anlamda desteğini her zaman sürdürüyor. Google’nin sunmuş olduğu destek beraberinde WordPress AMP özelliğinin internet sitelerine çok rahat bir şekilde entegre edilmesini sağladı.

WordPress AMP Kurulumu Nasıl Yapılır?
AMP’nin ne demek olduğunu sanıyorum ki kısaca size özetledik. Şimdide nasıl kurulması gerektiğini anlatacak olursak şu şekilde bahsedebiliriz. Öncelikli olarak Automattic tarafından yayınlanmış olan resmi WordPress AMP eklentisini kurarak başlamanız gerekiyor. Kurulumun ardından etkinleştirmeniz halinde siteniz de artık hızlandırılmış sayfalar konusunda başarılı olarak değerlendiriyor. Eklentinin aktif hale getirilmesini AMP eklenti ayarları bölümünden yapabilirsiniz.

WordPress’in sunmuş olduğu bu yenilik sayesinde siteniz AMP eklentisi olmayanlara göre çok daha hızlı olacak demektir. Bu da rakiplerinizden bir adım önde olacağınız anlamına gelecektir. Tüm bu işlemler ve daha fazlası için bizimle iletişime geçmeniz ya da hizmet talep etmeniz yeterli olacaktır.

Bir sonraki yazımızda classipress amp kurulumu ile ilgili anlatım yapacağız. Classipress teması kullanan sitelerin amp kurulum biraz daha farklı işlemektedir.

Amp Kurulumu konusunda profesyonel destek almak istiyorsanız bu konuda size çözümler sunan port yazılımla iletişime geçebilirsiniz.
iletişim maili: savas@port.com.tr
Skype adresi: info@seslichat.com

Yazar Hakkında

Aykut Başyiğit

2012 yılından beri SEO ve Dijital Pazarlama ile ilgileniyorum. Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim. Aynı zamanda SEO ajansım üzerinden kurumsal firmalara danışmanlık hizmeti sağlıyorum.

Yorum Yaz