SEO

Dosya Paylaşarak Backlink Alma

Merhaba, SEO çalışmaları için son derece önem taşıyan backlink inşaası hakkında önceki yazılarımda size bazı ipuçları vermiştim. Örneğin buradaki yazımda ücretsiz backlink alma ile ilgili bazı yöntemler göstermiştim. Bunlardan biri de dosya paylaşım siteleri. PDF paylaşım siteleri SEO açısından son derece önem taşımaktadır. Oluşdurduğunuz dosyaları yüksek PR değerli PDF paylaşım sitelerinde paylaşarak sitenize ziyaretçi ve backlink kazandırabilirsiniz.

Dosya paylaşım sitelerinin katkısı yukarıda saydıklarımla da kalmıyor, eğer bir ürün satmaya çalışıyorsanız onun pazarlamasını da yapabiliyorsunuz. Oluşturduğunuz dosyalar ilgi çekiciyse binlerce kişi tarafından görüntülenecek ve o kişiler de kendi sitelerinde ya da sosyal hesaplarında paylaşacak. Bu şekilde ciddi bir kitleye erişmek mümkün.

Bu tarz dosya paylaşım sitelerinde dosya paylaşırken unutmamanız gereken bir şey var; insanların dosyanızı neden okuyacağını ve okuduktan sonra neler kazanacaklarını düşünün. Eğer sadece kendi sitenizi tanıtırsanız size pek bir katkısı olmayacaktır. Bu yüzden insanları bilgilendirmeye çalışın, bu hem sizin hem de onlar için daha iyi olacaktır. Tabii ki bu sitelerin hepsi ingilizce. Bu yüzden bu anlattıklarım özellikle ingilizce sitesi olanlar için geçerli. Ama türkçe siteler için de faydası olacaktır. Aşağıda en yüksek PR değerine sahip PDF paylaşım sitelerini görebilirsiniz. Listenin devamını görebilmek için lütfen Facebook sayfamı beğenerek destek olun. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere…

Site AdresiPR Değeri
fliiby.com4
docs.thinkfree.com4
edocr.com4
pdfcast.org5
powershow.com5
uploading.com5
rapidshare.com5
2shared.com6
authorstream.com6
smashwords.com6
4shared.com6
wattpad.com6
lulu.com7
free-ebooks.net7
docstoc.com7
dropbox.com8
slideshare.net8
scribd.com8
issuu.com9

Yazar Hakkında

Aykut Başyiğit

2012 yılından beri SEO ve Dijital Pazarlama ile ilgileniyorum. Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim. Aynı zamanda SEO ajansım üzerinden kurumsal firmalara danışmanlık hizmeti sağlıyorum.

4 Yorum

Yorum Yaz