Motivasyon

Düşünmeyi Bırakıp Harekete Geçmenin 5 Yolu

Hayatınızda önemli bir şeyleri değiştirmek istemeyi düşündüğünüzde, bu düşüncelerin içinde kaybolup harekete geçememeniz çok kolaydır. Bu ben de dahil birçok kişinin önemli bir sorunudur. Yıllarca birçok önemli fikir bulduğumu düşündüm, bu fikirler hep zihnimde dönmeye devam ettiler, asla somut bir şeye dönüşmediler. Bir değişimi başlatmak istiyorsak daha az düşünüp bir an önce harekete geçmeliyiz, aksi taktirde değişime başlamamak için kendimize bahaneler bulmaya devam edeceğiz ve düşünmeye devam edeceğiz.

Bu yazımda hayatınızda önemli değişiklikler yapmak istediğimizde nasıl hareket etmemiz gerektiği hakkında ipuçları vermeye çalışacağım.

1. Düşünerek Bir Yere Varamayacağınızı Unutmayın
Sadece düşünerek hiçbir yere varamayacağınızı anladığınızda harekete geçebilirsiniz demektir. Bir şeyleri değiştirmek istediğinizde ya da yeni bir fikir bulduğunuzda bunu somuta dönüştürmek için çok fazla düşünmemelisiniz, unutmayın bu düşünce birkaç gün de olabilir ama yıllar da sürebilir.

2. Program Oluşturun
Bir çalışma programı hazırlamak her zaman faydalı olacaktır. Sorumluluklarınızı ve görevlerinizi görüp hatırlamanız için çalışma programı oluşturmanızı tavsiye ederim. Bu sayede kendinize günlük, haftalık ve aylık görevler vererek ilerleyebilirsiniz.

3. Geçen Günlerin Kıymetini Anlayın
Boşa geçen her günün hayatınızdan giden bir gün olduğunun farkına varın. Eğer bunun bilincinde olursanız çalışmadığınız her gün vicdanınız rahat olmayacak ve bu da sizi çalışmanız için motive edecek.

4. Mükemmel Zamanı Beklemeyin
İşe koyulmak için mükemmel zamanın gelmesini beklemeyin, eğer bir şeyleri başarmak istiyorsanız her an zaten mükemmel zamandır. Bir an önce çalışmaya başlayın.

5. Geçmişi Geçmişte Bırakın
Şimdiye kadar tembel biri olarak yaşamış olabilirsiniz fakat bu her zaman öyle kalacağınız anlamına gelmiyor. İnsanlar değişebilir. Artık daha çalışkan biri olabilirsiniz. Hemen harekete geçin ve hayallerinizi gerçekleştirebilmek için çalışan üretken insanlar kategorisine girin.

Yazar Hakkında

Aykut Başyiğit

2012 yılından beri SEO ve Dijital Pazarlama ile ilgileniyorum. Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim. Aynı zamanda SEO ajansım üzerinden kurumsal firmalara danışmanlık hizmeti sağlıyorum.

Yorum Yaz