Sponsor içerikler

EBA Canlı Ders Uygulaması

Son yıllarda eğitim öğretim sisteminin lise, orta ve ilkokul dengi sınıflarında eğitim almakta olan öğrenciler için eğitime destek amaçlı olarak geliştirilmiş  EBA platformu zamanla oldukça fazla ilgi görür hale gelmiştir. Ara yüzü bakımından kolayca anlaşılabilen ve öğrencilere ders almış oldukları birçok konuda istedikleri birçok kaynağa ulaşabilmelerini sağlayan faydalı bir portaldır. Günümüz şartlarına bakıldığı zaman Covid-19 salgının etkisi sonucu ara verilmiş bulunan yüz yüze eğitim modelinin yerine de EBA online ders içerikleri kullanılmaya başlanmıştır.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kontrolü sağlanan bu platform sayesinde öğretmenler uzaktan eğitimin devam etmiş olduğu bu süreçte öğrencileri ile daha etkili olarak iletişim kurabilmekte ve ders işleyiş aşamalarını verimli bir şekilde sürdürebilmektedirler. Ayrıca platform üzerinde bulunan EBA canlı ders bölümünden yararlanarak bakanlığın belirlemiş olduğu program çerçevesinde online olarak öğrencilere konu anlatımları yaparak ödevler verebilmektedirler.

Yeni güncellemelerin yapılması ile çok daha fazla özelliği içinde barındırmaya başlamış olan EBA canlı ders sistemi televizyon ve bilgisayarlar üzerinden kullanılabilirken geliştirilmiş olan yeni uygulama sayesinde artık telefon ve tablet gibi mobil cihazlar üzerinden de kolaylıkla ve rahatça erişim sağlanabilecek duruma gelmiştir. Geliştirilmiş olan güncel uygulama sayesinde televizyonu ya da bilgisayarı bulunmayan, bulunsa dahi canlı ders vaktinde bu tür cihazlara erişim imkanı bulamayan öğrencilerin sıkıntı yaşamamaları adına telefon veya tabletleri ile derslerden geri kalmayacak şekilde istedikleri zaman diliminde derslere  erişebilmelerini sağlamak hedeflenmiştir.

EBA canlı sınıf ders programı uygulamasına ulaşıp kullanmak isteyen birçok öğrencinin “EBA canlı ders programı uygulaması nereden ve nasıl indirilir? “sorusunu çokça araştırdıkları bilinmektedir. Oldukça fazla araştırılan bu soruya en doğru cevabı arayan öğrenciler için gereken yanıta yazımız içerisinde yer verilmiştir. Telefon ve tabletlerde bulunan Android ve iOS işletim sistemlerinin her ikisi içinde yazılımı oluşturulmuş olan bu faydalı canlı ders programı uygulamasını aktif olarak kullanmak için tek yapılması gereken  EBA canlı ders kelimesi üzerinde  yer verilmiş  olan bağlantı  linkine  tıklayıp yönlendirme  yapılmış  sayfa üzerinden hemen indir butonuna basarak uygulamayı indirmek olacaktır.

 

Yazar Hakkında

Aykut Başyiğit

2012 yılından beri SEO ve Dijital Pazarlama ile ilgileniyorum. Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim. Aynı zamanda SEO ajansım üzerinden kurumsal firmalara danışmanlık hizmeti sağlıyorum.

Yorum Yaz