SEO

En İyi Sosyal İmleme Siteleri

Merhaba, Sitenin arama motoru sıralamalarında yükselebilmesi için iç seo çalışmalarını tamamladıktan sonra backlink alınması gerektiğini önceki yazılarımda söylemiştim. Bu backlink çeşitliliğini sağlayabilmek için farklı yöntemler uygulandığını biliyoruz. Bugün bu yöntemlerden biri olan sosyal imleme konusuna değineceğim. Sosyal imleme siteleri SEO için önemli rol oynamaktadırlar. Sosyal imlemenin ne olduğunu bilmeyenler için küçük bir bilgilendirme yapalım.

Sosyal İmleme Nedir?
Sosyal imleme kısaca imlenmek istenen linkin sosyal ağlarda paylaşılması demektir. Siteye eklenen içerikler kaliteli sosyal imleme sitelerinde paylaşılır, böylece alt sayfalar güçlenir ve arama sonuçlarında yukarılarda çıkar. Örneğin sitenize eklediğiniz bir yazıyı 10 tane farklı sosyal imleme sitesinde paylaşmanız demek o sitelerden 10 tane backlink almak demektir. Sitelerin değerleri yüksek olduğundan sayfalarınız da güçlenmiş olur. Ayrıca sosyal ağların ziyaretçisi çok olduğundan buralardan sitenize ciddi trafikler çekmiş olursunuz.

Daha önceki yazılarımda da belirttiğim gibi arama motorları sosyal ağları sıklıkla ziyaret ettiğinden linklerinizin bu ağlarda paylaşılması sizin sitenizin indexlenme hızını arttırır. Tabii ki bu çalışmalar Domain Authority, Page Authority, Alexa, Trustrank, Trust flow gibi sitenin kalitesini belirleyen değerlerin de artmasını sağlar. Bu da siteniz için son derece önemlidir çünkü sitenizden sponsor reklam satmak istediğinizde bu değerler son derece belirleyici hale gelecektir.

Listeyi paylaşmadan önce bazı önemli şeylerden bahsetmek istiyorum. Bazı programlar sosyal imleme işini otomatik olarak yapar. Örneğin bir kaç saniye içinde sitenizin linki 300-500 tane siteye imlenir. Yani spam yapmışsınız demektir. Google sizi penaltı cezasına çarptırabilir. Bu da sitenizin arama motorlarında çıkmaması anlamına gelmektedir. O yüzden böyle şeylerden kesinlikle uzak durun. Tamamen doğal ve abartıya kaçmayacak şekilde manuel olarak imlemelerinizi yapın. Bu şekilde yaptığınız takdirde faydasını göreceğinizden emin olabilirsiniz.

Yüksek Otoriteli Sosyal İmleme Siteleri
Bugün sizlerle yabancı kaynaklardan araştırıp buluğum sosyal imleme sitelerinin listesini paylaşıyorum. Liste yeni keşfettiğim siteler ya da sizden gelen siteler doğrultusunda sürekli güncellenecektir. Bu yüzden listede olmayan ama sizin bildiğiniz siteler varsa yorum atarak haber vermenizi istiyorum.

Ayrıca ücretsiz backlink yöntemleri ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Backlink Alma Yöntemleri

Listeye Facebook sayfamı beğenerek ulaşabilirsiniz. Bir sonraki paylaşımımda görüşmek dileğiyle. İyi bloglamalar!

NumaraSite AdresiPR Değeri
1http://pinterest.com/8
2http://slashdot.org/8
3http://reddit.com8
4http://delicious.com8
5http://stumbleupon.com8
6http://newsle.com8
7http://newvine.com8
8http://diigo.com8
9http://bibsonomy.org7
10http://folkd.com7
11http://webseoexpertservices.com7
12http://blinklist.com6
13http://actweb-sport.com6
14http://www.linkagogo.com/6
15http://bizsugar.com5
16http://url.org/5
17http://madeinusadirectory.org5
18http://online-gv.com5
19http://wirefan.com/5
20http://iesa.co5
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Yazar Hakkında

Aykut Başyiğit

2012 yılından beri SEO ve Dijital Pazarlama ile ilgileniyorum. Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim. Aynı zamanda SEO ajansım üzerinden kurumsal firmalara danışmanlık hizmeti sağlıyorum.

4 Yorum

Yorum Yaz