Wordpress Temalar

En İyi WordPress Yemek Tarifi Temaları

WordPress kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte tema sektöründe çok büyük gelişmeler oldu. Bir çok türk tema yapımcısı ortaya çıktı. Bu işten para kazanan çok büyük bir kitle var. Bu alandaki popüler kategorilerden biri de yemek tarifi temaları. İlgilenildiğinde güzel para kazanıldığı için bir çok kişi yemek tarifi sitesi açıyor. Bu yüzden yemek tarifi teması arayan azımsanmayacak bir topluluk var. Lisedeyken eski bloğum aracılığıyla ben de bir yemek tarifi teması yapıp bloglar üzerinden satışa çıkarmıştım. Fakat o zamanki acemiliğimden dolayı pek güzel bir tema ortaya çıkmamış, sadece 4-5 tane satabilmiştim. Bugün size kendi temamı paylaşamayacağım fakat birbirinden güzel wordpress yemek tarifi temalarının listesini yazının devamında bulabilirsiniz.

Uyarı: Gösterişli, her yerinden slider fışkıran temalar arıyorsanız yanlış yerdesiniz. Aşağıda paylaşacağım temalarda sadelik ön plandadır. Buna hazır olarak okumaya devam etmenizi öneririm.

1.Food Blog
food-blog
Minimalistliği sevdiğimden bu temayı ilk sıraya koydum. Son derece popüler olan bu tema gerçekten sadeliğin ve minimalist tasarımın çok güzel örneklerinden biri. Font ve renk seçeneklerini dilediğiniz gibi ayarlayıp bloglamaya başlayabilirsiniz. Temayı almadan önce yapımcının sitesinden bu temayla yapılmış temek tarifi sitelerini görebilirsiniz.

Detaylar >

2.Foodie
foodie-pro
Görselliği seven blogerlar için önerdiğim bu tema, görselleri ön plana çıkarabilmeniz için son derece dikkatli tasarlanmış. HTML5 hatasız kodlanan bu tema ayrıca tüm cihazlarda düzgün çalışmakta. Ayrıca beraberinde gelen bir eklenti sayesinde tariflerleri görüntüleyebiliyorsunuz.

Detaylar >

3.Daily Dish Pro
daily-dish-pro
Son derece hızlı ve sade görüşlü bu temayı sadece yemek tarifi sitelerinizde değil kişisel blog sitelerinizde de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Temanın tek dezavantajı biraz pahalı olması.

Detaylar >

4.Healthy Living
healthy-living

Tam ekran genişliğine sahip bu temayı görünüş ve performans olarak beğendim. Temayı creative market üzerinden satın alıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

Detaylar >

5.Taste Full
tasteful

Yemek tarifi teması olsa da aslında magazin blogları için de çok rahatlıkla kullanılabileceğini düşünüyorum. Ferah bi görünüşe sahip temayı farklı sütun yapılarında kullanabilirsiniz. Üzülerek söylüyorum ki bu tema da ücretli.

Detaylar >

6.Ingredients
ingredients

Farklı tasarım isteyenler için önerebileceğim bir tema. Arkaplanı tahta zemin üzerine işlenmiş gayet şık gözüküyor. Ayrıca çok geniş tema ayar seçenekleri olan bu temayı yeni başlayacak kişilere önerebilirim.

Detaylar >

7.Crave
crave
Eğer yukarıda tanıttığım WordPress yemek tarifi temaları çok sade geldiyse Crave temasını incelemenizi öneririm. Diğerlerine göre daha gösterişli olan bu tema son derece canlı renklere ve manşet alanına sahip. Genesis altyapısına sahip tema biraz pahalı. Fiyatı maalesef 99 dolar.

Detaylar >

Sonuç: Yukarıda beğendiğim ücretli temaları tanıttım. Aslında bunlara gerek kalmadan forumlarda maksimum 50 liraya çok güzel yemek tarifi temaları bulabilirsiniz. Fakat farklılık aramak isteyenler bu yazıdaki temaları öneririm. Eğer listeye eklememi istediğiniz farklı tema ya da kendi temanız varsa yorum olarak bildirmekten çekinmeyin.

Yazar Hakkında

Aykut Başyiğit

2012 yılından beri SEO ve Dijital Pazarlama ile ilgileniyorum. Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim. Aynı zamanda SEO ajansım üzerinden kurumsal firmalara danışmanlık hizmeti sağlıyorum.

Yorum Yaz