Sponsor içerikler

Gmail Hesap Oluşturma ve Giriş Yapma

Gerek şirketlerin gerek bireylerin gelişen teknolojiye ayak uydurmak için mail hesabı bulunması artık bir gerekliliktir. Kullanışlı bir mail hesabına sahip olmak ücretsiz ve basittir. Ayrıca google üzerinden geliştirilen bazı ürünleri kullanmak içinde bir mail adresi gerekecektir. Bu gibi durumlarda ürünlerin kullanımı için ancak google hesabı ile izin sağlanmaktadır. Bazı google ürünlerine ulaşmak ve kullanmak için oturum açmanız gerekir. Özellikle google play üzerinden uygulama indirme işlemi için google hesabı gereklidir. Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz hesap mail almak ve göndermek dışında diğer ürünlere ulaşmanızı da sağlayacaktır.

Hesap Oluşturma

Google hesabı olarak adlandırılan gmail ücretsiz bir adrestir. Hesap açma işlemi sırasında sizden bazı kişisel bilgiler istenmektedir. Bu bilgilerin doğrulu hesabın güvenliği açısından önemlidir. Resmi sayfası aracılığı ile hesap aç butonu seçilmelidir. Seçim sonrası açılan sayfada kişisel bilgiler istenmektedir. Ayrıca rakam ve harflerden oluşan güçlü bir şifre belirlemelisiniz. Mail için kullanılacak adresi de belirledikten sonra kurtarma gerektiğinde kullanılacak bilgiler verilmelidir. İleri butonu ile bir sonraki aşamaya geçilmelidir. Karşılaşılacak bir sonraki aşama gizlilik ve şartlardır. Buradaki bilgilerin en alt kısmında kabul ediyorum butonu bulunmaktadır. Bu buton onaylanarak hesap oluşturma işlemi tamamlanır.

Giriş Yapma İşlemi

Hesap oluşturduktan sonra belirlediğiniz kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılmaktadır. Bu adres hem mail adresi hem de google ürünlerinin kullanımında işinize yarayacaktır. Ayrıca yüksek kapasiteli bir hesap olmaktadır. Bu adres üzerinden belge, fotoğraf, video gibi dosyalarınızı saklama ve gönderme imkanı bulunmaktadır. 71 dilde kullanılabilme özelliği olan hesap bir çok uygulamaya erişmenizi de sağlayacaktır.

Ücretsiz kaydol ve hemen kullanmaya başla özelliği ile tüm dünyada popüler bir mail hesabıdır.Ayrıca mobil uygulaması da bulunmaktadır. İlk olarak 2004 yılında hizmet vermeye başlayan hesap her geçen gün yeni özellikleri ile gelişmektedir.

Kolay ve hızlı dosya aktarımı, geniş kapasite kullanımı ile en sık tercih edilenlen e-mail adresleri arasındadır. Ayrıca bazı uygulamalar için google bu hesap adresinin kullanılmasını şart koşmaktadır. Dünya üzerinde 1 milyardan fazla kullanıcıya ulaştığı bilinen email hesabı tüm dünyada kabul görmektedir.

Kaynak: https://giris.email/gmail-oturum-ac-nasil-oturum-acilir-resimli-anlatim/

Yazar Hakkında

Aykut Başyiğit

2012 yılından beri SEO ve Dijital Pazarlama ile ilgileniyorum. Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim. Aynı zamanda SEO ajansım üzerinden kurumsal firmalara danışmanlık hizmeti sağlıyorum.

Yorum Yaz