Sponsor içerikler

İlandesk: Ücretsiz İlan Sitesi

Son yıllarda internet üzerinden alışveriş yapmak oldukça yaygınlaşmıştır. Bu amaçla kurulan sitelerin sayısı da gittikçe artmaktadır. Ürünlerin mağazalara göre daha uygun fiyatlarla satılması interneti tercih sebebi yapmaktadır. Ayrıca satın alınan ürünler uygun fiyatlarla ya da ücretsiz bir şekilde eve kadar getirilmektedir. Siz de internet üzerinden herhangi bir kategoride ürün satmaya başlayabilirsiniz. İnternet üzerinden satış yapmak isteyen kullanıcılar aracı site arayışına girmektedir. İlandesk tam da bu amaçlar için kurulmuş bir sitedir. Bu site üzerinden farklı kategorilerde binlerce ilana ulaşabilir, dilerseniz kendi ilanınızı da verebilirsiniz. Verdiğiniz ilan 3 ay boyunca yayında kalacaktır.

İlandesk üzerinden hiçbir ücret ödemeden istediğiniz sayıda ücretsiz ilan verebilirsiniz. Bunun için öncelikle siteye üye olmanız gerekmektedir. Daha sonra profilinize girerek sağ üst köşede yer alan “ilan ekle” kısmından ilanınızı hazırlamaya başlayabilirsiniz. Bu aşamada kopya içerikler oluşturmamaya dikkat etmelisiniz. Buna devam etmeniz durumunda site yetkilileri üyeliğinizi silecektir. Kopya içerikler orijinal ilana olan güvenin sarsılmasına neden olmaktadır. Bu da diğer üyeleri rahatsız etmektedir. Sitede diğer üyeleri rahatsız edici davranışlarda bulunmamanız gerekir. Gönderiler altına alakasız ve rahatsız edici yorumlar yazmamalısınız.

İlanınız içerisinde küfür, siyasi, terör örgütü övücü fotoğraf ve yazılar da olmamalıdır. Açık ve anlaşılır açıklamalar içeren ilanlar müşterilere güven verecektir. İlanınızı yayımlarken kaliteli görseller eklemeye önem veriniz. Ürün ve hizmetle ilgili sorular soran müşterilere doğru cevaplar veriniz. Kargodan kaynaklanan gecikmeler yaşanıyorsa müşterileri mutlaka bilgilendiriniz. Ödemeyi çek ile yapmak isteyen müşterilerin bu teklifini kabul etmeyiniz. Çekin karşılıksız çıkması durumunda karşınızda ürünün parasını alabileceğiniz muhatap bulamayabilirsiniz.

İlandesk üzerinden ürün ya da hizmet satın almak son derece basittir. Kategorilerine göre ayrılan ilanlar içerisinden size en yakın olanlara bakabilirsiniz. Bu sayede kişilerle yüz yüze görüşerek satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Satın alma işlemi sırasında mağduriyet yaşamamak adına satıcı bilgilerini mutlaka saklayınız. Satıcı ile yaptığınız telefon görüşmesi ve mesajlaşmaları da silmeyiniz. Herhangi bir şüpheli durumla karşılaşırsanız bu konuşmaları kanıt olarak kullanabilirsiniz.

İlandesk üzerinden ücretsiz ilan vermek için; https://www.ilandesk.com/ adresine göz atabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Aykut Başyiğit

2012 yılından beri SEO ve Dijital Pazarlama ile ilgileniyorum. Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim. Aynı zamanda SEO ajansım üzerinden kurumsal firmalara danışmanlık hizmeti sağlıyorum.

Yorum Yaz