Instagram

Instagram’da Anket Nasıl Yapılır?

Son günlerde Instagram’da oldukça popüler hale gelen story özelliği yeni bir özellik daha kazandı. Bugün gelen güncellemeyle birlikte Instagram’da hikayelerinize anket ekleyebileceksiniz. Instagram’da anket eklemek oldukça kolay. Bunun için yapmanız gereken tek şey çektiğiniz görüntüye anket çıkartmasını sürükleyip bırakmak. Daha sonra soru seçmek ve özelleştirmek için seçenek ekranı karşınıza gelecek. Bunları da ayarladıktan sonra kolayca anket oluşturabilirsiniz.

Görüntüyü paylaştıktan sonra hikayenizi izleyen kişiler sunmuş olduğunuz seçeneklerden birine tıklayarak ankete katılabilecekler. Böylece anketinize kimlerin katıldığını, kimlerin hangi oyu verdiğini ve toplam oy sayısını detaylı bir şekilde takip edebileceksiniz. Instagram şimdilik bu özelliği sadece iOS platrofmu için getirdi fakat yakın zamanda diğer platformlara da gelmesi bekleniyor.

Bu özelliklerin dışında yeni güncellemeyle birlikte iki yeni özellik geldi. Yazı ve fırçalar için renk seçme aracı ve çıkartmalar için hizalama aracı. Bunlarla birlikte hikayeler daha eğlenceli hale gelecek.

Ayrıntılı bilgi için; https://instagramarket.net

Yazar Hakkında

Aykut Başyiğit

2012 yılından beri SEO ve Dijital Pazarlama ile ilgileniyorum. Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim. Aynı zamanda SEO ajansım üzerinden kurumsal firmalara danışmanlık hizmeti sağlıyorum.

Yorum Yaz