İnternetten Para Kazanma

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri

internetten-para-kazanma

Özellikle öğrenciler için internetten para kazanmak can kurtarıcı bir gelir yöntemi. Bu yazımda sizlere internette harcadığınız zamanın bir kısmını verimli kullanarak nasıl para kazanabileceğinizi anlatmaya çalışacağım. Bazıları kendi denediğim yöntemler, bazıları ise kabul edilmiş para kazanma yöntemleri.

1.Blog Yazmak
Çoğu kişi blog yazmayı hobi olarak görse de blog yazarak her ay düzenli gelir elde edebilirsiniz. Siteniz yıllandıkça değerlenecek ve kazandırdığı para artacak, bu yüzden bir an önce blogunuzu açıp ileriye yatırım yapmalısınız. Blog yazarak bir çok farklı yolla para kazanabilirsiniz. Bunlardan en bilinmişleri sponsor reklamlar, google adsense reklamları ve tanıtım yazısı ve link satışı yapmak.

Nasıl Blog Açılır?
Hazır içerik yönetim sistemlerini kullanarak kendi blogunuzu oluşturabilirsiniz. WordPress sizin için en doğru seçim olacaktır. İnternette bir çok video var. Bunları izleyerek Wordprss kurulumunu yapabilirsiniz. Hiçbir bilginiz yoksa bile en fazla 2-3 saat içinde kendi blogunuzu açabileceksiniz. Kendi alan adı ve hostunuzu almanız gerekiyor. Bunun için her yıl cüzzi bir miktar ödemelisiniz. Hosting firması olarak en güvenli şirketlerden biri olan Natro firmasını önerebilirim.

Blogu açtıktan sonra düzenli içerik girmenyi ihmal etmeyin. Bu yüzden içerik üretmekte zorlanmayacağınız ve bu içerikleri üretirken sıkılmayacağınız bir konu seçip o konuyla ilgili blog açmanız işinizi daha kolay hale getirecektir.

2.Vlog Çekmek
Daha kolay gibi gözükse de blog yazmaktan daha zordur ama bu yöntemle çok yüksek gelir elde edebilirsiniz. Blog okuyan kitleye göre video izleyen kitle çok daha fazladır. Bu yüzden izleyici bulmanız pek zor olmayacaktır. Günlük yaşantınızı eğlenceli bir şekilde videoya aktarıp ciddi bir takipçi kitlesine ulaştıktan sonra Youtube üzerinden para kazanmanız oldukça kolay. Youtube üzerinden para kazanmak için diğer bir yol da oyun kanalı açmaktır. Buradaki yazımı inceleyerek Youtube oyun kanalları ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.

3.Makale Yazarlığı
Hızlı ve yazım yanlışı yapmadan yazı yazabileceğinize güveniyorsanız özgün makaleler yazarak bunları internette satabilirsiniz. Ortalama taban fiyatlar 500 kelime türkçe makale = 5 lira şeklindedir. Günde 10 tane 500 kelime makale yazarak en az 50 lira kazanabilirsiniz. Eğer İngilizce yazabilecek seviyedeyseniz daha çok kazanmanız mümkün. İngilizce makaleler daha fazla para ediyor, üstelik bu sayede daha geniş bir pazarınız olacak. Dünyanın dört bir yanındaki site sahiplerine makale satabilirsiniz.

Yazar Hakkında

aykutbasyigit

2008 yılında programlama dillerini öğrenerek sektöre giriş yaptıktan sonra 2012'de fikir değiştirerek yazılımı bırakıp tasarıma yöneldi. Arayüz geliştiricisi olarak çalışmakla birlikte deneyimlerini burada paylaşmakta.

Yorum Yaz