Sponsor içerikler

Karton Çanta

Markaların en çok yayılan promosyonlarından biri olan karton çantalar ile görsel reklamı etkili bir şekilde yapılabilir. Tüketiciye sunulan ürünlerin en güzel şekilde paketlenerek verilmesi üretimin her aşamasında yer alan kalitenin bir sonucudur. Karton çanta çeşitleri ile farklı renklerde, marka isim baskısı ile üretim yapılabilir. Son günlerde gündemde olan çevreci çantalar uygulaması için de karton çantalar son derece uygun örneklerdir.

Kartın Çantanın Kullanım Alanları Nelerdir?

Ürününüzün pazarlama ve satış aşamasının ardından sırada tüketiciye sunulması aşaması gelir. İnsanlar için alınan bir ürünün devamlılığı ve çevreye duyurulması açısından reklamcılık devam etmelidir. Satış grafiğinin devamlılığı için satış sonrası da tüketicinin yanında yer almak, marka ismiyle üretilmiş olan karton çanta çeşitleriyle mümkün olur. Giyimden kırtasiyeye farklı tüketim ürünleri için karton çantalar ile tüketiciye sunum yapılabilir. Estetiğin çok önemli bir yere sahip olduğu kozmetik sektöründe de karton çanta ile ürün sunumu yapılabilir. Kozmetik gibi pahalı bir sektörde plastik poşettense karton çantalar daha klasik ve özel bir görüntü sağlayacaktır.

Karton Çantaların Özellikleri Nelerdir?

Karton çantalar markaların istekleri doğrultusunda hazırlanabilir. Üzerine çeşitli renklerde baskılar yapılabilir. Baskının kalitesiyle birlikte markanın istediği figürler canlı bir şekilde karton çantanın üzerine basılmış olur. Karton çanta çeşitlerinin sap kısmı için çeşitli alternatifler bulunur. Kurdele ya da koton saplar kullanılabileceği gibi markanın isteği doğrultusunda grogren ya da jüt sap seçeneklerinin uygulaması yapılabilir. Sap kısmı ile karton çantanın birleşim yerlerine metal halka takılabilir.

Dayanıklı Olan Modeller

Karton çantanın kaliteli hamurdan üretilmesi kolayca yırtılmaması ve dayanıklı olması açısından önemlidir. İçine konulan ürünün haliyle bir ağırlığı bulunacaktır. Karton çantanın bu ağırlığı taşıyabilecek kapasitede olması gerekir. Hem karton kısmının hem de sap kısmının, ürün uzun süre elde dolaştırılsa dahi kopmaması ve yırtılmaması gerekir. Kaliteli bir karton çanta üretimi yapıldığında markaların kalitesini de yansıtır nitelikte olacaktır. Karton çantanın boyutu ise ihtiyaca göre belirlenebilir. Kozmetik sektöründe genel olarak küçük boylar tercih edilir. Parfüm, krem, makyaj ürünleri gibi ufak boyuttaki ürünleri taşıyacak ölçülerde karton çantalar bu sektör için gayet uygundur. Giyim, kırtasiye sektörlerinde ise orta boyutlarda ya da daha büyük boyutlarda karton çanta ihtiyacı doğabilir. Boy, en ve körük mesafesi belirlenerek karton çantanın boyutları belirtilebilir.

Karton Çanta Modelleri

Karton çantalar farklı boyutlarda (en, boy, körük) ve renkler üretilebilir. Saplarında tercih edilen farklı materyaller ile model farklılığı oluşur. Genel olarak orta ya da küçük boyutlarda üretimi vardır ancak firma tercihine göre boyutu değişebilir. Altta bir körük kısmı bulunan bu çantalar içerisine konulan ürün için yer imkanı sağlar. Körük kısmının avantajı, çantanın kullanılmadığı zamanlarda katlanarak incelmesi ve bu şekilde oldukça az yer kaplamasıdır. Tamamen dönüştürülebilir kağıttan üretilmeleri sebebiyle çevre dostu ürünlerdir.

Yazar Hakkında

Aykut Başyiğit

2012 yılından beri SEO ve Dijital Pazarlama ile ilgileniyorum. Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim. Aynı zamanda SEO ajansım üzerinden kurumsal firmalara danışmanlık hizmeti sağlıyorum.

Yorum Yaz