Genel

Merak, İçerik ve Bloglar

yazar: İrem Şirin

İnternetin yaygınlaşmasının hemen ardından internet günlükleri olan bloglar da çok sevildi ve tutuldu. Sosyal medya siteleri çıkmadan ve yaygınlaşmadan önce insanlar kendi medya alanları olarak bu neo yani yeni sistem olan blog siteleri kurdular.

Bloglar o kadar çeşitli ki genel içerik paylaşanlar ya da yemek, sağlık, felsefe gibi tematik konularda yazanlar da var. Blog yayıncıları olan bloggerlar sadece bilgi sahibi oldukları değil ilgilendikleri konularda da yazabiliyor. Bloglar internet dünyasında o kadar ilgi gördü ki bloggerlar bu işlerden ciddi rakamlar kazanmaya başladı. Bloggerların para kazanması, geri dönüşü kaliteli içerik ile gösterdi. Artık içerikler daha profesyonel, daha sistemli hazırlandı.

Hazırlanan profesyonel içerikler daha fazla kitle çekti. Merak eden insanlar en hızlı çözümü bloglarda buldu. Eşsiz bilgi deryası olan internete belki de en büyük içeriksel katıyı bloglar yaptı.

Ne, nedir, neden, nasıl gibi soruların cevapları artık daha hızlı yanıtlanıyor. Bilgisi, uzmanlığı olan kullanıcılar bunları blog sistemleri ya da video kanalları ile diğerleri ile buluşturuyor.

Yazar Hakkında

İrem Şirin

Yorum Yaz