Sponsor içerikler

Poliüretan Söve Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Poliüretan inşaat sektöründe yalıtım malzemesi olarak kullanılan yoğunluğu çok düşük; cam, kauçuk ya da köpük görünümünde bir malzemedir.  Estetik tasarımlarla evlere uygulanan bu poliüretan söveler, evinizi korurken aynı zamanda estetik bir dış görünüm de kazandırır. Kolay uygulanmasıyla dikkat çeken bu malzeme günümüzde pek çok yerde kullanılmaktadır. Şehirlerde yapılan restorasyon çalışmalarında tarihi görünümü muhafaza etmek adına poliüretan sövelerden yapılan tasarımlara sıkça rastlanmaktadır. 

Yıllar geçtikçe evlerin ya da binaların dış cepheleri zamana bağlı olarak hava koşullarından etkilenmektedir. Poliüretan söveden üretilen kaplama malzemeleriyle evinizin dışını zamanla oluşabilecek yıpranmalardan koruyabilirsiniz. Ayrıca poliüretan ısıyı iyi muhafaza eden bir malzeme olduğu için eviniz ya da binanız eskisinden daha kolay ısınacaktır. Böylece faturalarınızdan tasarruf edebilirsiniz.  

Poliüretan söve dış cephelerinizde kaplama amaçlı kullanılabileceği gibi iç cepheleriniz için de değişik şekillerde kullanılabilir. Poliüretan söveden üretilen bir kaplama malzemesi iç cephelere uygulanmak istendiğinde; kaplama kalınlığı önem kazanmaktadır. Kalın bir kaplama yaptırmanız evinizdeki kullanım alanınızı daraltabilir. Poliüretan söveler, çeşitleri ve hakkımızda çok daha fazlasını http://poliuretansove.com/ adresinden öğrenebilirsiniz. 

 

Poliüretan Söve Ürünleri Seçmeniz İçin Neden 

  • Poliüretan söve yoğunluğu düşük yani hafif bir malzeme olduğu için binalara ağırlık yapmaz.  
  • Poliüretan söve kullanılarak üretilen malzemelerin ısı yalıtımı yüksektir. Bu nedenle binaların kısa sürede ısınmasına ya da var olan sıcaklığını uzun süre korumasını sağlar. 
  • Poliüretan söve kullanılarak üretilen dış ve iç cephe ürünlerine yapılan laboratuvar testleri sonucu 450 yıllık kullanım ömrü olduğu anlaşılmıştır. 
  • Bu malzeme ile kaplama yaparak binaların dış ve iç dekorasyonunda çok farklı görüntüler elde edebilirsiniz. Poliüretan söve kullanılarak hem modern ve şık bir görünüm, hem de tarihten izler taşıyan kaplamalarla evinizde istediğiniz görünümü yakalayabilirsiniz. 
  • Poliüretan söveden yapılan bir kaplama malzemesi ile evinizi kaplatarak dış cephede oluşabilecek yıpranmaların önüne geçebilirsiniz. 
  • Poliüretan söveden üretilen malzemelerin uygulanması kolaydır. Poliüretan mastik ile yapıştırma tekniği kullanılarak dış cephelere uygulanmaktadır. 
  • Poliüretan söve malzemeleri sür yapıştır tekniği kullanılarak kolayca dış cephenize uygulanır. Herhangi bir cephe kaplama ustası seçtiğiniz poliüretan söveleri rahatlıkla uygulayabilir.  

 

Yazar Hakkında

Aykut Başyiğit

2012 yılından beri SEO ve Dijital Pazarlama ile ilgileniyorum. Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim. Aynı zamanda SEO ajansım üzerinden kurumsal firmalara danışmanlık hizmeti sağlıyorum.

Yorum Yaz