Sponsor içerikler

Sagrada Familia Bilet Türleri

İspanya her gezi severin rotasına eklemesi gereken ülkelerden biridir. Ilıman iklimi, güzel sokakları ve evleri olan bu ülke özenle çizilmiş bir tablo gibidir. Sagrada Familia İspanya’nın en bilinen sembollerinden biridir. Bazilika olarak inşa edilen bu yapının inşası hala devam etmektedir. İlerleyen yıllarda bu inşaatın bitmesi planlanmaktadır. Bazilika denilen yapılar Roma’da din ve devlet işleri için kullanılan yapılardır. Yani hem kilise hem de günümüzdeki adıyla adalet sarayıdır.

Sagrada Familia denince akla Mimar Antoni Gaudi gelmektedir. Bu projeye 1883 yılında dahil olan Gaudi daha sonra 1908 yılında tüm hayatını bu bazilikaya adamıştır. Yapının içerisinde yaşamaya başlayan Gaudi’nin mezarı da Sagrada Familia içerisindedir. Antoni Gaudi’nin günümüzde müze haline getirilen eserleri mevcuttur. Eserlerinde doğadan ilham almış, ağaç, bitki, salyangoz, kaplumbağa gibi hayvan motiflerini dini öğelerle kaynaştırmıştır. Eserlerinde dini eserlerde sıklıkla kullanılan vitraylara da yer vermiştir. Onun becerisi malzemeleri kullanış biçimindedir. İspanya geziniz sırasında her biri kendine hayran bırakan Antoni Gaudi’nin diğer eserlerini de mutlaka görmelisiniz.

Sagrada Familia Bazilika’sını gezmek için en uygun zaman ilkbahar ve yaz aylarıdır. Yapı içerisindeki vitraylar üzerine güneş vurduğunda ortaya çok güzel renkler çıkar. Bu renk cümbüşünde güzel fotoğraf kareleri çekebilirsiniz. Ayrıca bu aylarda sahilleri de gezebilir, mavi suların tadını çıkarabilirsiniz.

Sagrada Familia Bazilika’sına giriş yapmak için pek çok bilet türü bulunmaktadır. Dilerseniz sesli rehber eşliğinde gezebilirsiniz. Sesli rehberli gezi seçeneğinde kulaklık yardımıyla rehberin anlattıklarını dinleyebilir, gezdiğiniz yerlerle ilgili doğru bilgilere ulaşabilirsiniz. Bir başka giriş bileti seçeneği de rehbersiz hızlı giriştir. Bu seçenek çok ilgi gördüğü için biletleri kısa sürede bitmektedir. Sagrada Familia içerisindeki kulelere çıkmak isterseniz kulelere erişim bileti almanız gerekmektedir. Bu bilet türü diğerlerine göre daha az bulunmaktadır. Bu bileti aldığınızda istediğiniz kuleye asansör ile çıkabilirsiniz. İnişte ise merdiven kullanıldığını belirtmekte fayda var. Merdivenleri inmenize engel olacak bir sağlık sorununuz varsa ya da hamileyseniz bu bileti almanızı önermeyiz. Kulelere 18 yaş üstü kişiler çıkabilmektedir. 18 yaş altındakiler ise yanlarında bir ebeveyn bulunması halinde bu deneyimi yaşayabilirler. Sagrada Familia bilet türleri yaşlılar ve öğrenciler ve 30 yaş altı için daha uygun fiyatlarla satılmaktadır.

Sagrada Familia bilet türleri yukarıda belirttiğimiz gibidir. Gezinizin amacına ve isteklerinize göre dilediğinizi seçebilirsiniz. Kararınızı verdikten sonra Sagrada Familia Bazilikası’nın girişinden ya da internet üzerinden biletinizi alabilirsiniz. Sagrada Familia her yıl binlerce turist ağırlamaktadır. Bu nedenle bilet gişesinde uzun kuyruklar olmaktadır. Burada giriş bileti almak için bekleyip eliniz boş dönebilirsiniz. Ayrıca uzun süre ayakta beklemek sizi yorabilir. Böyle olası bir olumsuzlukla karşılaşmamak için internet üzerinden bilet alabilirsiniz. Bilgisayarınızdan ya da mobil cihazınızdan bilet satın alabileceğiniz pek çok site bulunmaktadır. Güvenilir bir siteden Sagrada Familia bilet türlerini inceleyebilirsiniz. Bir internet sitesinden bilet almak son derece pratiktir. Hem de sıra beklemek gibi zahmetlere girmezsiniz.

Günümüzde bir yere gezmeye gitmeden önce internette o yerle ilgili ufak bir araştırma yapılır. Bu araştırma sonucunda nereler gezilmeli, ne yenmeli, nerede konaklanılabilir gibi pek çok bilgiye sahip olunur. Özellikle önceden o yerleri gezip görmüş kişilerin yaptığı öneriler gezi planlarına yön vermede etkilidir.

Aşağıdaki sitede Sagrada Familia bilet türleri ve mutlaka görmeniz gereken başka yerlerle ilgili detaylı bilgiler paylaşılmıştır. Siz de siteye girerek Sagrada Familia hakkında bilgiler edinebilir, yeni rotalar için planlar yapabilirsiniz.

Site adresi: https:// www.muzebiletleri.com/bilet/ispanya/barselona/sagrada-familia-bilet-turleri/

Yazar Hakkında

Aykut Başyiğit

2012 yılından beri SEO ve Dijital Pazarlama ile ilgileniyorum. Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim. Aynı zamanda SEO ajansım üzerinden kurumsal firmalara danışmanlık hizmeti sağlıyorum.

Yorum Yaz