Sponsor içerikler

Terrier Maltese Bakımı Nasıl Yapılır?

Bir köpeğin bakımını üstlenmek sorumluluk gerektiren bir iştir. Tıpkı insanların ihtiyaçları olduğu gibi hayvan dostlarımızın da ilgiye, sevgiye ve bakıma ihtiyaçları vardır. Köpekler insanları karşılıksız ve çok içten severler.Köpek bakmaya karar verdiğinizde öncelikle onun da duyguları olduğunu unutmamalısınız. Aldığınız köpek sizinle ve yaşadığı yeni ortamdaki insanlarla kısa sürede bağ kuracaktır. Bu nedenle bakamayacaksanız bir köpeğe en başından umut vermemelisiniz. Eğer kolaylıkla bakabileceğiniz size arkadaş olacak bir köpek cinsi arıyorsanız maltese terrier cinsi köpekler tam size göre. Bu cins köpekler görünüş itibariyle küçüktür. Beyaz güzel tüylere sahiptir. Ortalama yaşam süreleri ise 12 ile 15 yıl arasındadır.  Minik yuvarlak bir kafaları, tüylerin kapattığı küçük gözleri vardır; kulakları sarkıktır, burunları ise geniş ve siyahtır. Bu cins köpeklerin suratları çok sevimlidir, bu sayede herkese kendilerini sevdirirler.

Maltese Terrier cinsi köpekler çok hareketlidir, sevecendir ve bulundukları ortama kolay uyum sağlarlar. Evinize ya da bahçenize aldığınız bir köpek kısa sürede sizinle arkadaş olarak sizi sevebilir. Satılık maltese almanız yakın bir arkadaş kazanmanız demektir. Bu sadık ve sevecen köpek cinsinden birini aldığınıza pişman olmayacaksınız. Parklar ve benzeri açık alanlarda bu cins köpekleri rahatlıkla tasmasız gezdirebilirsiniz, insanlara zarar vermezler. Bu cins köpeklerin bir başka olumlu yanı da bu cins köpeklere eğitim verildiğinde kısa sürede öğrenirler. Eğitim sırasında otoriter bir dil kullanmak sahiplerini dikkate almalarına yardımcı olmaktadır.

Maltese terrier cinsi köpeklerin en iyi yanı tüy dökmemeleridir. Arada bir tüylerinin taranması onları rahatlatacaktır. Bu cins köpeklerin günlük bakımları kısa sürede tamamlanabilir. Bu gibi olumlu yanlarından dolayı apartman ve benzeri yerlerde bakılmak istenmesi durumunda herhangi bir sıkıntı yaşanmayacaktır. Maltese terrier cinsi köpekler yapı itibariyle çok kilo almazlar. Bu sayede taşınması da kolay olmaktadır. Çocuklarınız bile yorulmadan kucaklarında taşıyabilirler. Ayrıca Maltese Terrier cinsi köpekler çocuklarınız için iyi birer oyun arkadaşıdır. Yerinde duramayan çocuklarınızla yorulmadan usanmadan saatlerce oynayabilirler. Siz de çocuklarınıza satılık maltese alarak onlara güzel bir sürpriz yapabilirsiniz.

Siz de satılık maltese cinsi bir köpek arıyorsanız www.nettepet.com adresine bakabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Aykut Başyiğit

2012 yılından beri SEO ve Dijital Pazarlama ile ilgileniyorum. Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim. Aynı zamanda SEO ajansım üzerinden kurumsal firmalara danışmanlık hizmeti sağlıyorum.

Yorum Yaz