İnternetten Para Kazanma

Tumblr’dan Para Kazanmak

Merhabalar, daha önceki yazılarımda da anlattığım gibi birçok internetten para kazanma yöntemleri mevcut. Son yıllarda ülkemizde oldukça popülerleşen Tumblr, bazılarımız için kazanç kapısına dönüşmüş durumda. Eğer Tumblr’da aktif kullandığınız ve yüksek takipçili bir blogunuz varsa siz de blogunuzu kullanarak para kazanabilirsiniz. Bu yazımda Tumblr üzerinden nasıl para kazanabileceğinizi anlatmaya çalışacağım.

Backlink Satarak Para Kazanmak

Tumblr üzerinden para kazanmak için en kolay yöntemlerden biri backlink satışı yapmaktır. Açıkçası böyle bir pazar daha önce yoktu, ben bunu 2015 yılında keşfettim ve ilk olarak r10.net üzerinde bu hizmeti vermeye başladım, o zamanlar ciddi paralar kazanıyordum fakat daha sonra piyasada birçok backlink satışı yapan Tumblr blogu sahibi oluştu ve fiyatları düşürdü, bu da kazancımızın azalmasına neden olsa da bu yöntem sayesinde halen para kazanıyorum.

Önce kendi blogumun istatistiklerine bir göz atalım;

tumblr takipçi

tumblr takipçi

Eğer sizin de bu tarz bir blogunuz varsa backlink çalışması yaparak para kazanabilirsiniz. Tumblr backlink elde etmek için son derece güzel bir sosyal ağdır ve siz de yüksek takipçili Tumblr blogunuz sayesinde Tumblr’dan ücretsiz backlink alabilirsiniz. Bu sayede sitelerinizin otoritesi yükselir ve sitelerinizden sponsor reklam satışı yapmanız daha da kolaylaşır. Tumblr’dan backlink satarak para kazanmak için yapmanız gereken tek şey webmaster ve SEO forumlarına ilan açmak olacaktır. Daha sonra Tumblr’da paylaşacağınız gönderilerin görsel içeriği kısmına site adresini ekleyerek yayınlayabilirsiniz. Bu sayede takipçileriniz gönderiyi paylaştıkça aynı zamanda site adresini de paylaşmış olacaklar ve gönderiyi paylaşan her blog o siteye backlink vermiş olacak.

Aşağıdaki görselde site url’sini nereye eklemeniz gerektiğini görebilirsiniz;

Tumblr’dan backlink alma

Görsel yüzlerce farklı blogda paylaşıldığında yüzlerce backlink elde etmiş olacaksınız. Tumblr, SEO çalışmalarında gerçekten çok faydalı bir mecra ve kendi çalışmalarımda sürekli kullanıyorum. Bu sayede sitelerimin Alexa sıralaması yükseliyor, sitelerim doğal ziyaretçi kazanıyor ve Domain Authority, Page Authority gibi değerleri artıyor.

Tumblr backlink hizmetimden yararlanmak isterseniz bu konu altına yorum bırakmanız yeterlidir, size mail yoluyla ulaşacağım. Fiyat tarifesi ise aşağıdaki gibidir.

200 Tumblr Backlink = 15 tl
400 Tumblr Backlink = 25 tl
800 Tumblr Backlink = 40 tl
2000 Tumblr Backlink = 75 tl

Yazar Hakkında

Aykut Başyiğit

2012 yılından beri SEO ve Dijital Pazarlama ile ilgileniyorum. Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim. Aynı zamanda SEO ajansım üzerinden kurumsal firmalara danışmanlık hizmeti sağlıyorum.

Yorum Yaz