Sponsor içerikler

Türkiye’nin En Büyük Lavanta Vadisi

Kahramanmaraş’ın en büyük ilçesi olan Elbistan hem tarihi hem de kültürel olarak çok büyük öneme sahip bir şehirdir. Asırlar boyu Dulkadiroğulları Devleti’ne başkentlik yapmış olan Elbistan’da çok güzel bir gelişmeler yaşanıyor.

Yaklaşık 141 bin nüfusuna sahip olan Elbistan’da şimdi de Türkiye’nin en büyük lavanta vadisi oluşturuluyor. Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz’ün başlattığı bu projede neredeyse sona gelindi. Vadi tamamlandığında Elbistan Türkiye’nin en büyük lavanta vadisine sahip olacak.

Elbistan’da Lavanta Vadisi Projesi kapsamında, Elbistan Belediyesi bünyesindeki seralarda da lavanta çiçeği yetiştirilmeye başlandı.

Elbistan Hakkında Detaylar

Elbistan’daki bu tarz gelişmeleri ve daha fazlasını öğrenmek için Kahramanmaraş’ın en büyük haber sitelerinden biri olan Elbistan Olay haber sitesini ziyaret edebilirsiniz. Site, ağırlıklı olarak Elbistan Haberleri yayınlasa da çevre il ve ilçelerin haberlerini de yayınlıyor. Elbistan ayrıca Akdeniz bölgesinde Kahramanmaraş’a bağlı olmasına rağmen Malatya’ya daha yakındır ve Akdeniz bölgesinde değildir. Kendine has bir iklimi vardır. Şehrin içinden geçen Ceyhan Nehri’nin doğduğu yerdir. Türkiye’nin en büyük akarsularından biri olan Ceyhan Nehri Elbistan’da doğar İskenderun’da denize dökülür.

Meşhur Yemekleri Var

Elbistan’ın kendine has yemekleri de vardır. Elbistan’a yolunuz düşerse özellikle Elbistan Tava yemeyi unutmayın. Şehirdeki herhangi bir kasaba giderek yemeğinizi hazırlatabilir, Pınarbaşında afiyetle yiyebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Aykut Başyiğit

2012 yılından beri SEO ve Dijital Pazarlama ile ilgileniyorum. Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim. Aynı zamanda SEO ajansım üzerinden kurumsal firmalara danışmanlık hizmeti sağlıyorum.

Yorum Yaz