Wordpress

WordPress’te İnstagram fotoğraflarını gösterme

wordpress instagram fotoğraflarını listeleme

Selamlar, bu yazımda İnstagram profilinizde paylaştığınız fotoğrafları WordPress bloğunuzda göstermeyi anlatacağım. Bunu yapabilmek için bir çok eklenti var fakat ben denediğim, şu an bloğumda da kullandığım ve tavsiye ettiğim eklentiyle yapmanızı öneriyorum. İlk olarak buradan eklentiyi indirip aktifleştirelim. Aktifleştirdikten sonra aşağıdaki ekranla karşılaşacaksınız.

wordpress instagram fotoğraflarını listeleme
İnstagram logosunun yanındaki giriş butonuna tıkladıktan sonra bir sonraki ekranda uygulamaya izin vermek için hesabınıza giriş yapmanızı isteyecek.
wordpress instagram fotoğraflarını listeleme Giriş yaparak uygulamaya izin verdikten sonra yapmanız gereken tek şey yönetim paneli altındaki bileşenler sekmesine girip göstermek istediğiniz İnstagram bileşenini sidebar’a sürüklemeniz. Eğer son fotoğraflarınızı göstermek istiyorsanız aşağıdaki fotoğrafta kare içine aldığım bileşeni sürükleyip, kaç fotoğraf göstermek istediğinizi yazdıktan sonra kaydetmeniz yeterli. Sonuç;
wordpress instagram fotoğraflarını listeleme

Evet İnstagram fotoğraflarınızı wordpress bloğunuzda göstermek işte bu kadar kolay. Diğer bileşenlerle ise takip ettiğiniz kişilerin son paylaştıklarını, İnstagram profil bilgilerinizi ya da paylaşılan popüler fotoğrafları gösterebilirsiniz.

Ayrıca eklentinin ayarlarını değiştirmek istiyorsanız da ayarlar sekmesi altından Simply İnstagram menüsüne ulaşabilirsiniz. Fakat size tavsiyem bu ayarlara dokunmamanız. Unutmayın klasik ayarlar her zaman iyidir. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere.

Yazar Hakkında

Aykut Başyiğit

2012 yılından beri SEO ve Dijital Pazarlama ile ilgileniyorum. Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim. Aynı zamanda SEO ajansım üzerinden kurumsal firmalara danışmanlık hizmeti sağlıyorum.

Yorum Yaz