Youtube

Youtube Oyun Kanalı Açmak

Youtube internetten para kazanmak için gayet uygun bir platform. Çoğu kişi bundan habersiz olup sadece hobi olarak yapsa da ciddi abonesi olan kanallar bu sayede yüksek gelir elde edebiliyorlar. Yüksek aboneli kanalları görüp heves eden bir çok kişi bu işe atılıyor. Çok küçük yaştaki çocuklar bile oyun kanalı açıp oyun videoları paylaşmaya başlıyorlar. Bu yazımda bu kadar çok oyun kanalı varken bunların arasından nasıl sıyrılıp geniş kitlelere hitap edebileceğinizi anlatmaya çalışacağım.

Oyun oynayarak para kazanma fikri kulağa çok hoş görünse de bu iş sanıldığı kadar kolay değil. Ciddi bir emek ve strateji gerektiriyor. Eğer hobi olarak görmüyorsanız gün belirli bir zamanınızı bu işe harcamalısınız.

İçerik
Oyun kanalı açmadan önce ilk belirlemeniz gereken şey kanalınızın adı ve videolarınızın içeriği. Türkiye’de izleyici kitlesi oldukça düşük yaşlarda olduğu için kanal adınızı türkçe yaparsanız küçük çocukların aklında kalır. İngilizce kanal adını aramakta zorlanabilirler. Bu yüzden akılda kalıcı ve türkçe bir kanal adı oluşturun. Tabii kendi isim ve soyisiminizle de oluşturabilirsiniz.

Kısa Videolar
Yüksek aboneye sahip kanallar 40-50 dakikalık videolar paylaşsalar bile binlerce izlenme alırlar çünkü onların belirli bir kitleleri vardır. Siz işe yeni başlayacağınız için kısa videolar çekmelisiniz. Siz de belirli bir abone sayısına ulaştıktan sonra uzun videolar çekebilirsiniz.

Video Kalitesi
Başlangıçta dikkat çekebilmeniz için ilk ekleyeceğiniz videolar çok önemli. Bu yüzden bunları özenle hazırlamalısınız. Ses kalitesi için iyi bir mikrofon kullanmalısınız. Ekran kaydı almak için Fraps ve Camtasia programlarını kullanabilirsiniz.

Video Montaj
Eğlenceli montajlar yapmaya çalışın. Çok fazla abartmanıza gerek yok, doğru yerde küçük eklemeler yaparak videolarınızı daha izlenebilir hale getirebilirsiniz. Adobe Premiere kullanarak videolarınızı düzenleyebilirsiniz. Bu program size karmaşık geliyorsa kullanımı daha kolay olan Camtasia ve Sony Vegas programlarını kullanabilirsiniz.

Video Yayınlama
Bir videoyu yayına sokmadan önce kendiniz beğenmeye çalışın. “Acaba ben bu videoyu izledikten sonra beğenir miydim?” diye düşünün. Kendinizin izlemeyeceği videoları yayınlamayın. Videoda yanlış konuşmuş olabilirsiniz, olsun başka bir video daha çekin. En iyi video ortaya çıkana kadar deneyin. Çünkü ilk başlarda ekleyeceğiniz videolar çok önemli.

Düzenli İçerik
Youtube düzenli içerik yayınlayan kanalları ödüllendirir. Belirli bir rutin yakaladığınızda videolarınızın arama sıralamalarında daha yukarılara çıktığını görebilirrsiniz. Aynı zamanda aboneleriniz de sizden düzenli video eklemenizi bekleyecektir. Bu yüzden haftada 4-5 video paylaşmaya çalışın.

Youtube SEO
Bu konu başlı başına ayrı bir dünya. Çok fazla teknik ve çalışma gerektiriyor bu yüzden buraya sığdırmak imkansız. SEO bildiğiniz gibi arama motoru optimizasyonu anlamına geliyor. Sadece Google’da değil Youtube’da da yükselmek için SEO yapmanız gerekiyor. Video paylaşmadan önce açıklama ve ilgili etiketleri eklemeyi unutmayın. Açıklama yazınız 400 kelime olmalı.

Yazıyı daha fazla uzatmak istemediğim için burada sonlandırıyorum. Bu yazının ikinci bölümünde diğer anlatmak istediğim şeyleri anlatmaya çalışacağım. Şimdilik görüşmek üzere

Youtube Abone Hizmetlerini Denemek
Youtube’da belirli seviyede izlenme ve abone sayısına ulaşmak için Youtube hizmetlerini satın alabilirsiniz. Bu sayede kanalınız biraz aktifleşecektir ve daha sonra kendi kendine abone ve izlenme kazanacaksınız. Sizlere daha önce denediğim ve başarılı bulduğum sosyalroket.net sitesini öneririm.

Site adresi: https://sosyalroket.net/hizmetlerimiz/youtube-abone-satin-al.html

Yazar Hakkında

Aykut Başyiğit

2012 yılından beri SEO ve Dijital Pazarlama ile ilgileniyorum. Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim. Aynı zamanda SEO ajansım üzerinden kurumsal firmalara danışmanlık hizmeti sağlıyorum.

2 Yorum

  • Bu işler uğraşan bir iki kişi tanıyorum ve ciddi bir emek istiyor. Bir yandan oynamak bir yandan onu çekmek ve çektikten sonra düzenlemesi inanılmaz vakit ve emek istiyor. Dışarıdan göründüğü kadar kolay olmuyor.

  • Geçen bir arkadaşın videosunu zeyrettim. Ayda 50-60 bin kazanmaktan bahsediyor. İnsan bi hevesle atlamak istiyor ama farklı uğraşlardan sıyrılmak lazım.

    Yazının devamı gelecek demişsiniz. Ne zaman geleceği belli mi acaba?

Yorum Yaz