Tavsiyeler

Zomato Gold Nedir? Nasıl Kullanılır?

Binlerce restoran içeren popüler gastronomi rehberi uygulaması Zomato, geçtiğimiz günlerde yeni üyelik modeli olan Zomato Gold üyelik tipini satışa çıkardı. Çıktığı andan itibaren büyük bir ilgi gördü ve kısa süre sonra üye alımları durduruldu. Ben de yıllardır yeni mekanlar keşfetmek için Zomato kullanan biri olarak fiyatlarını son derece uygun buldum ve 6 aylık üyelik tipini denemek için satın aldım. Bu yazıda Zomato Gold nasıl kullanılır, nasıl üye olunur, avantajları ve dezavantajları nelerdir gibi soruların cevaplarını bulacaksınız.

Zomato Gold Nedir?

Zomato Gold, anlaşmalı restoranlarda yemeklerde geçerli 1+1 ya da içeçeklerde geçerli 2+2 fırsatı sunan bir üyelik tipidir. Yemeklerde fiyat etiketi aynı olan ya da daha az olan 2. yemek için para ödemezsiniz, aynı şekilde içeceklerde de 2 içecek aldığınızda sonraki 2 içecek için para ödemezsiniz. Hemen bir örnekle açıklamaya çalışalım;

Diyelim ki yemeklerde geçerli 1+1 olan bir restorana gittiniz, 40 tl değerinde bir pizza ve 8 tl değerinde içercek söylediniz, arkadaşınız da aynı şekilde sipariş verdi. Bu durumda 40+8+8= 56 tl ödersiniz ve 40 tl değerindeki pizza promosyon kampsamına girmiş olur.

zomato gold nedir?

Zomato Gold Nasıl Kullanılır?

Zomato Gold şu an için sadece İstanbul’da kullanılabiliyor ve İstanbul’da 400’den fazla restoranla anlaşması var. Uygulamaya girerek size en yakın Gold anlaşmalı restoranları listeleyebilirsiniz. Zomato Gold’u kullanmak için yanınızda en az bir kişi daha olması gerekiyor, yani tek başınıza gidip 1+1 yemek kampanyasından faydalanamazsınız. Bunun için en az bir arkadaşınızla gitmeniz gerekiyor.

Zomato Gold’u kullanmak için sipariş vermeden önce Zomato Gold ile sipariş vereceğinizi garsona söyledikten sonra mobil uygulama üzerinden Gold ayrıcalığını etkinleştir butonuna tıklayarak gelen kodu garsona iletmeniz yeterli olacaktır.

Kişisel Deneyimlerim

Zomato Gold’u ilk olarak geçen hafta denedim ve kullanım olarak oldukça basit olduğunu söyleyebilirim, restoranda hiçbir sorun yaşamadım. Sipariş verirken uygulamaya gelen kodu garsona söyledim ve kolayca siparişimi verdim. Zomato Gold, fiyat olarak avantajlarının yanı sıra arkadaşlarınızla güzel vakit geçirmek ve yeni mekanlar keşfetmek için de oldukça teşvik edici bir uygulama olmuş. Bu nedenle Zomato Gold’u kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Zomato Gold Davetiye Kodu

Fiyatlarına gelecek olursak; 6 aylık ve 1 yıllık olmak üzere iki farklı üyelik tipi bulunuyor. 6 aylık üyelik 99 TL, 1 yıllık üyelik ise 149 tl. Eğer üyelik aşamasında benim davetiye kodumu kullanırsanız ekstra %20 indirim daha kazanabilirsiniz.

%20 ek indirim kazanmak için davetiye kodu: AYKUTB

Zomato Gold üyelikleri şu an için kapalı durumda fakat ara ara üyelikler açılıyor, eğer sıraya girmek istiyorsanız aşağıdaki linke mail adresinizi girmeniz yeterlidir. Üyelikler açıldığında size mail yoluyla haber ulaşacak. Ayrıca üye olmak ve anlaşmanlı restoranları görmek için de aşağıdaki linki kullanabilirsiniz;

https://www.zomato.com/tr/gold/

Yazar Hakkında

Aykut Başyiğit

2012 yılından beri SEO ve Dijital Pazarlama ile ilgileniyorum. Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim. Aynı zamanda SEO ajansım üzerinden kurumsal firmalara danışmanlık hizmeti sağlıyorum.

1 yorum

  • BURA3475 benim indirim kodum. Eğer Aykut beyinki geçerli değilse bunu kullanabilirsiniz. Afiyet olsun şimdiden

Yorum Yaz